Работа по национални и оперативни програми

ДГ”ЩАСТЛИВО  ДЕТСТВО” – гр.ТРЪСТЕНИК
            GSM 0879959838  тел.065512060 odz_trastenik@abv.bg

ДГ“Щастливо детство“ гр. Тръстеник осъществява дейности по Оперативна Програма“ Наука и образование за интелигентен растеж“  проект BG05M2OP001-3005-0004 „Активно приобщаване в системата на предучилищното образование“ в периода 2019 – 2022 г. В проектните дейности се включват 4 учители, които работят допълнително с деца от уязвими групи,   с различен майчин език от българския. Педагогическите ситуации имат за цел децата да придобият увереност и преодолеят езиковите бариери в общуването на книжовен български език и дефицити при усвояване на образователното съдържание по основните образователни направления.
  От м.10 2020 г. до 07.02.2024 г. в проект BG05M2OP001-3005-0004 „Активно приобщаване в системата на предучилищното образование“ и проект  BG05M2OP001-0001“Равен достъп до училищно образование в условията на криза“  в изпълнение на дейностите за организиране и провеждане на педагогическа, психологическа и социална подкрепа на деца от уязвими групи   в детската градина е назначен  психолог. През месец октомври и месец ноември 2023 г. психолога реализира индивидуални и групови интензивни форми за работа с родители под формата на анкета, разяснителни кампании, срещи, разговори и  образователни тренинги с 32 родители. Същите имат за цел да запознаят семействата с подходи за адаптацията на децата; осъзнаване ползите от редовно посещение в детската градина като ключов момент от развитието на  детската личност;направени са препоръки за осигуряване нагласи и предварителна подготовка ; прецизиране приоритетите спрямо нуждите на детето; разпределение на отговорностите спрямо членовете на семейството; насърчаване доверие и позитивно взаимодействие между участниците в педагогическия процес- деца, родители и учители.

Заедно за силен старт!

В ДГ „Щастливо детство“ гр. Тръстеник стартират дейности по проект BG05SFPR001-1.003-0001 „Силен старт“
Дейност 4. Обща подкрепа за личностно развитие за достъп и трайно приобщаване на децата в предучилищното образование.